רקע היסטורי אנשים ומשפחות הקלטות סרטים גלריית תמונות פרוטוקולים וחוזים ספר מבקרים
ארכיון יבנאל ע"ש שרה ויצחק שרפמן

אתר ארכיון יבנאל, בית גן ומשמר השלושה, מאפשר מבט לעבר ההיסטוריה המפוארת של המקום וההתיישבות בגליל. אתר זה מביא את דברי דור המייסדים ופועלו , באמצעות הקלטות, פרוטוקולים ותצלומים.

שנים רבות הקדיש אורי שרפמן  לאיסוף היסטוריית הגליל. אוסף זה כולל הקלטות קוליות מדברי ותיקי הישוב , מסמכים היסטוריים ותמונות.  יש לציין שהתיעוד הקולי מהווה חוויה ייחודית ומרגשת.  עבודה רבה הושקעה על מנת לשמר חומר זה ולהפכו נגיש למעונינים. מעניין לציין שכל אותם האנשים שדבריהם הוקלטו הביעו רצון לשמר את ההיסטוריה אותה חיו, למען הדורות הבאים. רצונם זה מובא לידי הציבור באמצעות טכנולוגיה חדישה שלא הייתה מוכרת בתחילת המאה. עקב כך, חלק מהחומר אינו באיכות המצופה בימינו אלה. לאתר זה ניתן לגשת באופן חופשי, דבר ייחודי לאתר מסוג כזה.

בשלב זה האתר נמצא בתחילת הדרך , בשלב הרצה, כאשר הצוות המטפל בארכיון ממשיך להכניס תכנים נוספים וחומר חדש, באופן שוטף.

סביר להניח שבידי רבים קיימים חומרים היסטוריים שונים הנוגעים להתיישבות ביבנאל, בית גן, משמר השלושה סמדר והגליל, ומהווים עניין לכולם. חשוב לציין שניתן להכניס לארכיון זה גם חומר אודות משפחות .

האתר מזמין כותבים וחוקרים בנושא ההתיישבות  בגליל , לפרסם דבריהם באתר זה . כל המעונין  יפנה ליאיר נחומי עם חומרים אלה על מנת שיתועדו ויוכנסו לאתר .
לשליחת אימייל

תודות מאת אורי שרפמן
שולה מנשה מאבן יהודה על תמלול כל ההקלטות שעשתה ללא תמורה במשך שנים
דור ארד על המסירות בהכנסת החומר לאתר
יאיר נחומי על הניהול והעזרה בכל
דויד ארד על הנאמנות לנושא
ותודה לכולם וברוכים יהיו
אודות הארכיון אודות האתר לזכר הנופלים צור קשר קישורים מפת אתר כל הזכויות שמורות לארכיון יבנאל על שם שרה ויצחק שרפמן